L0603B470MDWFT
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0603B470MDWFT
Description:
FIXED IND 47UH 140MA 2.5 OHM SMD
In Stock:
156
Manufacturer :
KEMET
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
11MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±20%