L0806B3R3JSWST
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
L0806B3R3JSWST
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 290MA 680MOHM SM
In Stock:
894
Manufacturer :
KEMET
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
290 mA
DC Resistance (DCR) :
680mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
48MHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±5%