SBCP-14HY472B
Part Number:
SBCP-14HY472B
Description:
FIXED IND 4.7MH 270MA 4.97OHM TH
In Stock:
147
Current - Saturation (Isat) :
480mA
Current Rating (Amps) :
270 mA
DC Resistance (DCR) :
4.97Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%