0402DF-332XJRW
Part Number:
0402DF-332XJRW
Description:
FIXED IND 3.3UH 150MA 2.2OHM SMD
In Stock:
60
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
2.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.66mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Tolerance :
±5%