0402DC-3N8XGRW
Part Number:
0402DC-3N8XGRW
Description:
FIXED IND 3.8NH 2.05A 46MOHM SMD
In Stock:
60
Current Rating (Amps) :
2.05 A
DC Resistance (DCR) :
46mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
12.92GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
3.8 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
69 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Tolerance :
±2%