0402DC-2N3XJRW
Part Number:
0402DC-2N3XJRW
Description:
0402DC-2N3XJRW
In Stock:
410
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
2.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
43 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Tolerance :
±5%