0402DC-23NXJRW
Part Number:
0402DC-23NXJRW
Description:
0402DC-23NXJRW
In Stock:
733
Current Rating (Amps) :
970 mA
DC Resistance (DCR) :
176.5mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.98GHz
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Inductance :
23 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
68 @ 900MHz
Size / Dimension :
0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Tolerance :
±5%