MPXV1D1740L470
Part Number:
MPXV1D1740L470
Description:
FIXED IND 47UH 4A 125.7 MOHM SMD
In Stock:
100
Current - Saturation (Isat) :
6.5A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
125.7mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5MHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.669" L x 0.673" W (17.00mm x 17.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%