SBC8-471-112
Part Number:
SBC8-471-112
Description:
FIXED IND 470UH 1.1A 420 MOHM TH
In Stock:
54
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%