SBC8-391-122
Part Number:
SBC8-391-122
Description:
FIXED IND 390UH 1.2A 370 MOHM TH
In Stock:
823
Current - Saturation (Isat) :
1.9A
Current Rating (Amps) :
1.2 A
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Inductance :
390 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%