SBCP-14HY152B
Part Number:
SBCP-14HY152B
Description:
FIXED IND 1.5MH 470MA 1.52OHM TH
In Stock:
114
Current - Saturation (Isat) :
800mA
Current Rating (Amps) :
470 mA
DC Resistance (DCR) :
1.52Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Inductance :
1.5 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%