SBCP-80HY103HB
Part Number:
SBCP-80HY103HB
Description:
FIXED IND 10MH 100MA 19.1 OHM TH
In Stock:
115
Current - Saturation (Isat) :
150mA
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
19.1Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.433" (11.00mm)
Inductance :
10 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.374" Dia (9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%