SBC7-472-281
Part Number:
SBC7-472-281
Description:
FIXED IND 4.7MH 280MA 4.83OHM TH
In Stock:
156
Current - Saturation (Isat) :
530mA
Current Rating (Amps) :
280 mA
DC Resistance (DCR) :
4.83Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%