SBC7-222-421
Part Number:
SBC7-222-421
Description:
FIXED IND 2.2MH 420MA 2.18OHM TH
In Stock:
178
Current - Saturation (Isat) :
770mA
Current Rating (Amps) :
420 mA
DC Resistance (DCR) :
2.18Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.689" (17.50mm)
Inductance :
2.2 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%