SBCP-14HY221B
Part Number:
SBCP-14HY221B
Description:
FIXED IND 220UH 1.05A 310MOHM TH
In Stock:
368
Current - Saturation (Isat) :
2.2A
Current Rating (Amps) :
1.05 A
DC Resistance (DCR) :
310mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%