SBC7-332-361
Part Number:
SBC7-332-361
Description:
FIXED IND 3.3MH 360MA 3.51OHM TH
Current - Saturation (Isat) :
630mA
Current Rating (Amps) :
360 mA
DC Resistance (DCR) :
3.51Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Inductance :
3.3 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%