SBC6-682-181
Part Number:
SBC6-682-181
Description:
FIXED IND 6.8MH 180MA 8.92OHM TH
In Stock:
968
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Current Rating (Amps) :
180 mA
DC Resistance (DCR) :
8.92Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Inductance :
6.8 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%