SBC2-471-271
Part Number:
SBC2-471-271
Description:
FIXED IND 470UH 270MA 2 OHM TH
In Stock:
75
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Current Rating (Amps) :
270 mA
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
470 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%