SBC7-681-701
Part Number:
SBC7-681-701
Description:
FIXED IND 680UH 700MA 810MOHM TH
In Stock:
112
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
810mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%