SBC2-331-341
Part Number:
SBC2-331-341
Description:
FIXED IND 330UH 340MA 1.4 OHM TH
In Stock:
114
Current - Saturation (Isat) :
370mA
Current Rating (Amps) :
340 mA
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
330 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%