SBC7-150-482
Part Number:
SBC7-150-482
Description:
FIXED IND 15UH 4.8A 30 MOHM TH
In Stock:
117
Current - Saturation (Isat) :
9.6A
Current Rating (Amps) :
4.8 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.551" (14.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%