SBC2-681-211
Part Number:
SBC2-681-211
Description:
FIXED IND 680UH 210MA 3.1 OHM TH
In Stock:
160
Current - Saturation (Isat) :
260mA
Current Rating (Amps) :
210 mA
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%