SBC2-332-900
Part Number:
SBC2-332-900
Description:
FIXED IND 3.3MH 90MA 13.8 OHM TH
In Stock:
170
Current - Saturation (Isat) :
110mA
Current Rating (Amps) :
90 mA
DC Resistance (DCR) :
13.8Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
3.3 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%