SBC2-221-411
Part Number:
SBC2-221-411
Description:
FIXED IND 220UH 410MA 870MOHM TH
In Stock:
81
Current - Saturation (Isat) :
450mA
Current Rating (Amps) :
410 mA
DC Resistance (DCR) :
870mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%