SBC2-272-101
Part Number:
SBC2-272-101
Description:
FIXED IND 2.7MH 100MA 11.6OHM TH
In Stock:
131
Current - Saturation (Isat) :
130mA
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
11.6Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Inductance :
2.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.276" Dia (7.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%