SBC7-680-222
Part Number:
SBC7-680-222
Description:
FIXED IND 68UH 2.2A 90 MOHM TH
In Stock:
595
Current - Saturation (Isat) :
4.5A
Current Rating (Amps) :
2.2 A
DC Resistance (DCR) :
90mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%