SBC7-220-432
Part Number:
SBC7-220-432
Description:
FIXED IND 22UH 4.3A 30 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) :
7.8A
Current Rating (Amps) :
4.3 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.748" (19.00mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%