SBC6-2R7-872
Part Number:
SBC6-2R7-872
Description:
FIXED IND 2.7UH 8.7A 10 MOHM TH
In Stock:
519
Current - Saturation (Isat) :
22.6A
Current Rating (Amps) :
8.7 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.591" (15.00mm)
Inductance :
2.7 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%