SBC9-1R5-942
Part Number:
SBC9-1R5-942
Description:
FIXED IND 1.5UH 9.4A 10 MOHM TH
In Stock:
237
Current - Saturation (Isat) :
25.4A
Current Rating (Amps) :
9.4 A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%