MPXV1D1264L1R0
Part Number:
MPXV1D1264L1R0
Description:
FIXED IND 1UH 32.2A 2.3MOHM SMD
In Stock:
388
Current - Saturation (Isat) :
45A
Current Rating (Amps) :
32.2 A
DC Resistance (DCR) :
2.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Height - Seated (Max) :
0.252" (6.40mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%