MPXV1D1264L6R8
Part Number:
MPXV1D1264L6R8
Description:
FIXED IND 6.8UH 14A 12.3MOHM SMD
In Stock:
386
Current - Saturation (Isat) :
16A
Current Rating (Amps) :
14 A
DC Resistance (DCR) :
12.3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Height - Seated (Max) :
0.252" (6.40mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%