SBC9-100-422
Part Number:
SBC9-100-422
Description:
FIXED IND 10UH 4.2A 30 MOHM TH
In Stock:
959
Current - Saturation (Isat) :
9.6A
Current Rating (Amps) :
4.2 A
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%