MPXV1D1250L1R5
Part Number:
MPXV1D1250L1R5
Description:
FIXED IND 1.5UH 24.2A 3.6MOHM SM
In Stock:
740
Current - Saturation (Isat) :
32A
Current Rating (Amps) :
24.2 A
DC Resistance (DCR) :
3.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.197" (5.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.520" L x 0.492" W (13.20mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%