SBC9-150-362
Part Number:
SBC9-150-362
Description:
FIXED IND 15UH 3.6A 40 MOHM TH
In Stock:
125
Current - Saturation (Isat) :
7.5A
Current Rating (Amps) :
3.6 A
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%