SBC9-560-182
Part Number:
SBC9-560-182
Description:
FIXED IND 56UH 1.8A 100 MOHM TH
In Stock:
215
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
1.8 A
DC Resistance (DCR) :
100mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.472" (12.00mm)
Inductance :
56 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.472" Dia (12.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%