SBC4-472-141
Part Number:
SBC4-472-141
Description:
FIXED IND 4.7MH 140MA 9.78OHM TH
In Stock:
272
Current - Saturation (Isat) :
210mA
Current Rating (Amps) :
140 mA
DC Resistance (DCR) :
9.78Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%