SBC3-682-111
Part Number:
SBC3-682-111
Description:
FIXED IND 6.8MH 110MA 14.5OHM TH
In Stock:
364
Current - Saturation (Isat) :
120mA
Current Rating (Amps) :
110 mA
DC Resistance (DCR) :
14.5Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Inductance :
6.8 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%