SBC3-472-121
Part Number:
SBC3-472-121
Description:
FIXED IND 4.7MH 120MA 11.4OHM TH
In Stock:
330
Current - Saturation (Isat) :
140mA
Current Rating (Amps) :
120 mA
DC Resistance (DCR) :
11.4Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Inductance :
4.7 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%