SBC3-122-281
Part Number:
SBC3-122-281
Description:
FIXED IND 1.2MH 280MA 2.7 OHM TH
In Stock:
417
Current - Saturation (Isat) :
280mA
Current Rating (Amps) :
280 mA
DC Resistance (DCR) :
2.7Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Inductance :
1.2 mH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%