SBC3-221-681
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
SBC3-221-681
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 220UH 680MA 490MOHM TH
In Stock:
876
Manufacturer :
KEMET
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
670mA
Current Rating (Amps) :
680 mA
DC Resistance (DCR) :
490mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.453" (11.50mm)
Inductance :
220 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%