SBCP-87HY681H
Part Number:
SBCP-87HY681H
Description:
FIXED IND 680UH 330MA 1.66OHM TH
In Stock:
885
Current - Saturation (Isat) :
320mA
Current Rating (Amps) :
330 mA
DC Resistance (DCR) :
1.66Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Inductance :
680 µH
Inductance Frequency - Test :
10 kHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.374" Dia (9.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%