XGL5050-472MEC
Part Number:
XGL5050-472MEC
POWER INDUCTOR, SHIELDED, COMPOS
In Stock:
310
Current - Saturation (Isat) :
7A
Current Rating (Amps) :
9.7 A
DC Resistance (DCR) :
16mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 165°C
Size / Dimension :
0.216" L x 0.208" W (5.48mm x 5.28mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%