XGL5050-561MEC
Part Number:
XGL5050-561MEC
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
24 A
DC Resistance (DCR) :
3mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
88MHz
Height - Seated (Max) :
0.201" (5.10mm)
Inductance :
560 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 165°C
Size / Dimension :
0.216" L x 0.208" W (5.48mm x 5.28mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%