XGL6030-122MEC
Part Number:
XGL6030-122MEC
Current - Saturation (Isat) :
17.3A
Current Rating (Amps) :
12 A
DC Resistance (DCR) :
5.4mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
42MHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Inductance :
1.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 165°C
Size / Dimension :
0.264" L x 0.256" W (6.71mm x 6.51mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%