XGL5030-351MEC
Part Number:
XGL5030-351MEC
Current - Saturation (Isat) :
24.5A
Current Rating (Amps) :
22.8 A
DC Resistance (DCR) :
2.2mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Height - Seated (Max) :
0.126" (3.20mm)
Inductance :
350 nH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 165°C
Size / Dimension :
0.216" L x 0.208" W (5.48mm x 5.28mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%