MND-04CZI3R3M-XB-RU
Manufacturer:
Mag Layers
Part Number:
MND-04CZI3R3M-XB-RU
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6MOHM SM
Manufacturer :
Mag Layers
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
6.6 A
DC Resistance (DCR) :
28.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Alloy
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%