MWLA0503S-4R7MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
MWLA0503S-4R7MT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 4.7UH 53MOHM 6000MA
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6A
Current Rating (Amps) :
4.6 A
DC Resistance (DCR) :
53mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Carbonyl Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%