WTX322512TA1R0MT
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
WTX322512TA1R0MT
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.020%UH 0.030OHM 7100
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
6.4A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±20%