SDWL1608C3N9CSTFM01
Manufacturer:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part Number:
SDWL1608C3N9CSTFM01
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.9NH 850MA 59MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
59mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±0.2nH