MMD-06CZ-1R5M-V1-RU
Manufacturer:
Mag Layers
Part Number:
MMD-06CZ-1R5M-V1-RU
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1.5UH 9A 15 MOHM SMD
Manufacturer :
Mag Layers
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
18A
Current Rating (Amps) :
9 A
DC Resistance (DCR) :
15mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Metal
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%